Vlaječková galerie

20140214_121924

Miluji galerie a jednu (vlastně už tři)  mám doma. Říkám jim vlaječkové.

Výroba je celkem jednoduchá, zkuste to podle mého návodu!

Potřebujete:

- látky – ja jsem zvolila kombinaci bavlněného plátna z holešovického světa látek a dekorační pevnější látky z IKEA. Každého stačí běžný metr a ještě vám zbude.

- střih – ideální připravit si střih tvaru, který bude chtít z papíru, zajistíte tak, že budou všechny vlaječky stejně velké. Nebo jako já můžete použít krejčovský metr

Start

- žehlička – naučila jsem se s ní při šití pracovat nedávno, ale je to skvělý pomocník – zažehlení hodně pomáhá zkvalitnit šev a látka je pod strojem mnohem lépe poslouchá

- šití – začínáme trojúhelníčky – rubem látky k sobě, sešijete stěny trojúhelníku – základny nesešíváme, jakmile máme sešité všechny trojúhelníky, obrátíme je na líc a zažehlíme. Následně je obšijeme opět po lícní straně. Pak jsou připravené.

Jak na to:

- trojúhelníky – nejdříve si nastříhejte trojúhelníky se základnou cca 18 cm , můžete střídat vzory i barvy, je to jen na vás

Vlaječky

- velikosti – když máte všechny trojúhelníky hotové, můžete si pohrát s velikostí – stačí jen zkrátit základnu

- nosič – nosič je tvořen pruhem látky široké cca 6 cm a dlouhé alespoň 2 metry – v takové šířce asi látku v jednom kuse neseženete (běžně je to 110-160 cm), tak klidně šmikněte dva pruhy a sešijte je.

Nosič

- šití – začínáme trojúhelníčky – rubem látky k sobě, sešijete stěny trojúhelníku – základny nesešíváme, jakmile máme sešité všechny trojúhelníky, obrátíme je na líc a zažehlíme. Následně je obšijeme opět po lícní straně. Pak jsou připravené.- šití – nosič – po obou delších stranách nosič založíme a prošijeme. Získáme tak pruh o šířce cca 4-5 cm, který následně přehneme a zažehlíme. 

- šití – jdeme do finále – seřadíme si trojúhelníky, jak chceme, aby šly za sebou a naskládáme si je na sebe, nosič si rozevřeme a začneme do něj zašívat základny trojúhelníků. Doporučuji prošít dvakrát.

Nosic

A je to.

Na obou koncích prostříhneme dírky na hřebíky a galerie je na světě.

A na závěr inspirace od profesionálů

Inspirace

Ať žijí domácí galerie!

B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *