My first TUTU

IMG_0661

Pro mě velká záhada. Nakonec jsem ji během jednoho nedělního dopoledne rozluštila. Je to snadné a pořizovací cena překvapí. V říjnu budu dělat další, zase svatební!

Co nakoupit

– 6 metrů tylu, 4 metry stuhy, 0,5 metru klouzavé látky na spodničku (toto je myslím taft), špendlíky a trpělivost

Materiály

Materiály – tyl, stuha a taft

Jak na to?

Začněte spodničkou – měla by být cca o 15 cm kratší než tylová sukně, ale je to asi na vás. Díky klouzavosti materiálu je nutné látkou po obou širších koncích našpendlit, než začnete s obrubou. V horní části musíte vytvořit tunýlek na gumu. Nejdříve obrubte, pak sešijte. Ideálně aby vám byla tak akorát na tělo, tedy látky volte tolik, abyste to oblékly a mohly v tom chodit, víc nee.

Spodnicka

Spodnička na zabití

 Tylovka

Pracovat s šesti metry látky není úplně lahoda, proto je dobré používat špendlíky a celou sukni našpendlit. Je to zavinovačka, tedy se šije v pásu a pak si ji modelína obtočí a zaváže.

našpedleno

Špendlíků je potřeba dost.

Stužka

Zvolila jsem širší stuhu, ale myslím, že to bylo ku prospěchu. Navíc se mi s ní i dobře šilo.

našita

Stužka našita

Je dobré mít novou majitelku při došívání, protože je třeba šířku upravit přesně na míru, aby se dobře zavinovala.

Péče

Je dobré prát v ruce. Tuhle jsem prala před první ostrou 3x v aviváži, aby tyl změkl a já nevypadala jako přestárlá baletka.

Hotové a vyprané 3x

Hotové a vyprané 3x

Zkouška odolnosti

Testovala jsem ji na konci léta na svatbě a vydržela tanec, běh, pivo i cigaretu v těsné blízkosti. A barmani mi říkali „princezno“, což v mém věku je skutečně zázrak.

TUTU

S nevěstou

TUTU

Jedna solo!

Tedy I LOVE MY TUTU!

2 responses

  1. Ahoj Baru, je to úžasné!!! Propoj to s facebookem a hned ti to doporučím dál. Moc hezké stránky a ještě hezčí věci, které děláš. Ještě prosím nějakou hezkou zástěrku. :)
    Díky. Ivka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *